Fabrika Türkiye’de! Renault’dan 400 Milyon Euro’luk Yatırım Açıklaması

Şirket, 2027’ye kadar üretim maliyetlerini içten yanmalı motorlu araçlar için araç başına yüzde 30, elektrikli araçlar içinse yüzde 50 azaltmayı hedefliyor.

Reuters’in haberine göre şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Uluslararası Oyun Planı 2027” kapsamında, Renault markasını Türkiye’de pazar lideri yapma ve Türkiye’yi Avrupa dışında, dünyanın diğer noktalarına da ihracat yapan bir merkez haline getirme hedefi ortaya kondu.

Açıklamada yer alan stratejiye göre, Bursa Oyak Renault fabrikasında 2027 yılına kadar 4 yeni Renault modeli üretilecek olup, bu modellerden üçü, B ve C SUV segmentindeki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış SUV modeller olacak.

Açıklamada yer alan bilgiye göre Yeni Renault Duster, hibrit motor seçeneğiyle 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak.

2027 yılına kadar Türkiye’deki satışlarının üçte birinin elektrikli veya hibrit olmasını hedefleyen Renault’un Marka CEO’su Fabrice Cambolive, “Bursa fabrikamızı sadece Avrupa’nın değil, dünyanın diğer ülkelerinin de ihracat merkezi haline getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir