Samsung, Avrupa’daki Galaxy S serisine Ocak güvenlik yamasını yayınladı

Samsung, Galaxy S23 serisi başta olmak üzere, popüler Galaxy S22 ve S21 serileri dahil bir dizi Galaxy akıllı telefon için Ocak 2024 güvenlik yamasını yayınlamaya başladı. Yaklaşık 400MB boyutundaki bu güncelleme, S23 serisi için S91xBXXS3BWL3, S22 serisi için S90xBXXS7DWL3 ve S21 serisi için G99xBXXS9FWL9 yazılım sürümleriyle tanımlanıyor ve önemli sayıda güvenlik açığını gideriyor.

Bu güncelleme özellikle, çoğunluğu “Yüksek” öncelikli olarak sınıflandırılan, yaklaşık 75 güvenlik açığını ele alıyor. Bu, saldırganların söz konusu açıklıkları istismar edebileceği anlamına geliyor. Özellikle kritik bir düzeltme, Android 11 ile 14 arasında çalışan cihazlardaki “Bildirim servisi”nde bulunan bir açıklıkla ilgili. Bu sorun, saldırganların kişisel bilgilerinize erişmesine izin verebilir bir durum yaratıyordu.

Samsung, Avrupa’daki Galaxy S serisine Ocak güvenlik yamasını yayınladı

Bir diğer önemli düzeltme ise, Bluetooth eşleştirme sürecindeki “Yüksek” seviye bir güvenlik açığı ile ilgili. Bu düzeltme, saldırganların onayınız olmadan cihazlarını telefonunuza eşleştirmesini engelliyor. Ayrıca, güncelleme Samsung’un uzun zamandır beklenen ekran yanması koruma önlemlerini de içerebilir, ancak bu kesin olarak doğrulanmadı. Şirket, bu sorunu Aralık ayında kabul etmiş ve “bir sonraki güncelleme sürümünde” bir çözüm vaat etmişti. Ancak bu özel yamanın bu vaadi yerine getirip getirmediği henüz net değil.

Eğer güncellemeyi henüz almadıysanız, cihazınızda Ayarlar > Yazılım güncellemesi bölümünden manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Samsung, önümüzdeki günlerde, 17 Ocak’ta Galaxy S24 serisinin lansmanını gerçekleştirecek. Bu etkinlik, Galaxy S24, S24Plus ve S24 Ultra olmak üzere Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarının yeni neslini tanıtacak. Bu yeni modellerin, seleflerine göre önemli ilerlemeler sergilemesi bekleniyor. Bu lansman, teknoloji meraklıları için heyecan verici yeniliklerin kapısını aralayacak ve Samsung’un akıllı telefon pazarındaki lider konumunu pekiştirecek bir adım olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir