Özgür Demirtaş: “Merkez Bankası Başkanı’nın sözleri çarpıtıldı”

Finans profesörü Özgür Demirtaş, TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan‘ın dün Meclis’te yaptığı sunumda sözlerinin kırpılıp, çarpıtıldığını söyledi.

Geçtiğimi günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunum yapan Erkan, enflasyonun yüksek ve oynak olduğu durumlarda, enflasyon belli eşik değerlere gerileyene kadar doğru politika tasarımlarıyla, büyümeden ödün vermeden de dezenflasyonun sağlanabileceğini söylemişti.

Finans profesörü Özgür Demirtaş, TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın dün Meclis’te yaptığı sunumda sözlerinin kırpılıp, çarpıtıldığını söyledi.

Demirtaş, Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapmış olduğu sunumdaki sözlerinin teknik olarak doğru olduğunu vurgulayarak, “Büyümeden feragat etmeden enflasyon inmesi sözünü tek başına söylemiyor. Belirli bir enflasyon seviyesi için bunu söylüyor ki söylediği şey doğru…” dedi.

Demirtaş şunları kaydetti:

“Merkez Bankası Başkanı’nın sözleri kırpıldı ve çarpıtıldı. Söylediği şey teknik olarak doğru. Büyümeden feragat etmeden enflasyon inmesi sözünü tek başına söylemiyor. Belirli bir enflasyon seviyesi için bunu söylüyor ki söylediği şey doğru…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir