İspanya’dan bisikletle yola çıktılar, Konya’da mola verdiler

İspanyol Jorge Perez Cebreros (27) ile üniversiteden okul arkadaşı İtalyan Beatrice Esposito (26) eski bisiklet parçalarını birleştirerek özel olarak tasarladıkları uzun bisikletlerle 1 Ağustos’ta İspanya’dan Avrupa ve Asya turuna başladı.

Kilometrelerce yol katettikten sonra Türkiye’ye ulaşan ikili, Konya Beyşehir’de mola verdi. İkili, Beyşehir’in tarihi yerlerini de gezip yakından görme imkanı buldu.

Jorge Perez Cebreros, amaçlarının farklı kültürleri görüp, daha çok şey öğrenmek olduğunu ifade etti.

Kendi hayallerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Cebreros, “Gençler de hiç para harcamadan bisiklete binerek hayallerini gerçekleştirebilir” diye konuştu.

Çıktıkları turun devamında Gürcistan, Ermenistan, İran ve Pakistan üzerinden Hindistan’a ulaşmak istediklerini anlatan Cebreros, sözlerine şöyle devam etti:

“Küçük yerlerde konaklamayı tercih ediyoruz. Sabahları istediğimiz zaman uyanıp çadırımızı topluyoruz. Günlük ne kadar pedal çeviriyoruz? Bu bisikletimizden dolayı rüzgara ve karşımıza çıkabilecek yokuşlara bağlı olarak değişiyor. Bazen 20 kilometre, bazen de 50-100 kilometre gidebiliyoruz. Bazen de çok güzel bir manzara bulup orada durduğumuz, ilerlemediğimiz de oluyor.”

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÇOK ÖZELDİ”

Beatrice Esposito ise rotalarında yer alan Türkiye’yi çok güzel bulduklarını ve Türk insanının misafirperverliğine hayran kaldıklarını vurgulayarak, “Bu misafirperverliği diğer ülkelerde de yaşadık ama Türkiye çok özeldi bizim için. Türk insanı çok iyi, burada güzel anılarımız oldu.” diye konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir