Fenerbahçe, Ersun Yanal’ı etkiledi! ‘6,7,8 de gelebilirdi’

Trendyol Süper Lig’in 7’nci haftasında Fenerbahçe, Rizespor engelini 5-0’lık net bir galibiyetle geçti. Sarı-lacivertlilerin farklı zaferinin ardından Ersun Yanal değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe’nin top rakipteyken daha iştahlı bir görüntü sergilediğini belirten Ersun Yanal, “Fenerbahçe topu kendisinde tutuyorken iştahlı ve zevkli oynuyor. Esas farkı top rakipteyken belli oluyor. Top rakipte olduğunda daha iştahlı oynuyor” dedi.

Sarı-lacivertlilerin sahaya yerleşmesinin başarılardaki etkisini anlatan Ersun Yanal, “Özellikte takımın iyi yerleşmesinden kaynaklanan bir başarı var. Doğru yerleşme rakibin bütün planlarını bozuyor. Baskıyı yedikçe rakipler oyundan kopmaya başlıyor” yorumunda bulundu.

Taraftarın beklediği futbolun oynandığını belirten Ersun Yanal, “Rakibin dengesini bozduğunuz yerde rahatlıkla topla oynayıp rakibi sahadan siliyorsunuz. Taraftarın beklediği, hoşlandığı şeyi Kadıköy’de yaptığında ayrı bir güzel oluyor” diye konuştu.

Rizespor’un ilk golden sonra dağıldığını dile getiren Ersun Yanal, “Fenerbahçe bu iştahı fazlasıyla aldı bu maçta. Perşembe günü oynadığı maçta rakibi Fenerbahçe’yi oynattı. Rizespor biraz daha sert bir takım ama erken golle o da dağıldı” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’nin bu tempoyu sürdürmesi halinde fark yaratmaya devam edeceğini vurgulayan Ersun Yanal, “Ağır ve agresif savunma Fenerbahçe’yi pozisyonlara götürdü. Bence 6,7,8 de gelebilirdi. Fenerbahçe’nin oynadığı maçlardaki temponun dışına çıktı. Fenerbahçe bu tempoyu sürdürürse fark yaratmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir