Başkan Bilgin Ankara Dönüşü ilk ziyaretini Şehit Aileleri ve Gazilere yaptı

Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara ATO’da gerçekleştirdiği aday tanıtım programının ardından geldiği memleketi Sivas’ta ilk ziyaretini Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği ile Muharip Gaziler Derneği’ne gerçekleştirdi.

Ziyarette Başkan Bilgin; “Şehitlerimizin emaneti olan bu topraklarda, millî ve manevi değerlerimiz ışığında çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Seçim çalışmalarına hızlı başlayan Sivas Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, ilk ziyaretini Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği ile Muharip Gaziler Derneği’ne gerçekleştirdi.

 

“MAKAMLARIN GELİP GEÇİCİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Ziyarette şehit yakınları ile sohbet eden Bilgin, “Bizim bir derdimiz, bir mücadelemiz var. Milletimize, ülkemize ve memleketimiz olan Sivas’ımıza hizmet etmek. 5 yıldır şehrimize hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk. Sonunda Allah razı olsun diyenlerin sayısı çok ise biz kendimizi başarılı addederiz. İnşallah yeni dönemimizde sizlerin tecrübelerinizden faydalanarak şehrimizin tüm dinamiklerini sürece dahil ederek emanete sahip çıkmanın gayreti içerisinde olacağız. Eser ve hizmet üretiyoruz. Biz değil, eserlerimiz, hizmetlerimiz konuşulsun istiyoruz. Gönüllere dokunmaya özen gösteriyoruz. Bazen milyonluk projeler yapıyoruz, bazen de zorda kalan bir hemşehrimizin sorununu çözüyoruz. Bazen bir çocuğumuzun başını okşayarak hizmetler yapıyoruz. Bunlara gerçekten önem veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere bir nasihati var. Yol yapmak, köprü yapmak, hizmet yapmak çok önemli ama bu hizmetleri yaparken de gönüllere gireceksiniz, gönüller kazanacaksınız.” dedi.

“Biz de bunun mücadelesini veriyoruz.” diyen Bilgin, “Hem hizmet ediyor hem eser üretiyor hem de gönüller kazanmanın mücadelesini veriyoruz. Şehir insanın kendisidir. İnsan nasılsa şehir de öyle olur diyorlar. Biz de birlik beraberlik huzur içerisinde bir şehir inşa etmenin mücadelesini veriyoruz. Eksiğimiz noksanımız var mıdır? Evet vardır ama bizim görevimiz de o eksiklikleri doğru bir şekilde yerine getirmek. İnşallah yeni dönemimizde de memleketimizin tüm dinamikleriyle başta şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve büyüklerimiz olmak üzere bu şehirde taş üstüne taş koymanın, hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağız. Makamların gelip geçici olduğunu biliyoruz. Önemli olan şehrimize hizmet ederken hayır duası alabilmek. Bu süreçte de hayır dualarınızı alabildiysek, gönüllerinizde yer edinebildiysek ne mutlu bize. Yeni dönemde de dualarınızı bizlerden eksik etmemenizi diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci ile Muharip Gaziler Derneği Başkanı Fuat Ahıskalı ise sağladığı katkılar ve göstermiş olduğu hassasiyetinden dolayı Başkan Bilgin’e teşekkür etti.

Ardından Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde bulunan Kızılay bürosunu ziyaret eden Başkan Bilgin, Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan “Birbirimize Candan Bağlıyız.” kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Kızılay’a kan bağışında bulunan Başkan Bilgin, kan vermenin önemine vurgu yaparak “Tüm Sivaslı hemşehrilerimizi bağışta bulunmaya davet ediyorum. Kan vermek hem sağlığımıza faydalı hem de ihtiyaç halinde hastalarımıza şifadır. Kan vermek bizlerin insani görevidir. Ben de düzenli bir kan bağışçısı olarak hemşehrilerimizi 3 aylık periyotlar halinde kan vermeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Bilgin daha sonra Dünya Hafızlar Haftası vesilesiyle Sivas Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Hafızlar Buluşması programına katıldı.

Davetlilerle yakından ilgilenen Başkan Bilgin genç hafızlarla sohbet ederek “Peygamber Efendimiz buyuruyor ki sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir. Hafızlarımız Allah’ın övgüsünü kazanmış olanlardır. Rabbim sayınızı artırsın.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir