Akciğerler böyle alarm veriyor! Bu 4 işareti görmezden gelmeyin

İşte ciğerlerimizin alarm verdiğine dair 4 işaret

SIRT VE OMUZ AĞRISI

Nadir bir semptom olarak bilinmesine rağmen sırt, omuz ve hatta göğüs ağrısı, erken evrelerde tespit edilmesi durumunda büyük olasılıkla tedavi edilebilecek ciddi bir şeyin başlangıcını işaret ediyor olabilir. Bu ağrı normal sırt ağrısından daha güçlüyse ve daha uzun sürüyorsa ya da sık sık yaşıyorsanız doktora başvurmak iyi bir fikir olabilir.

ÖKSÜRÜK

Öksürük, soğuk algınlığı gibi basit bir şeyin göstergesi olabilir, ancak aynı zamanda kronik hastalıkların bir belirtisi de olabilir; bu nedenle , farklı öksürük türlerinin nasıl ayırt edileceğini bilmek önemlidir . Akut ve subakut öksürükler, özellikle kanlı öksürük gibi diğer semptomlarla birleştiğinde akciğer kanserinin belirtileri olabilir.

NEFES DARLIĞI

Nefes darlığı çoğunlukla astım veya alerji gibi kalp veya akciğer rahatsızlıklarından kaynaklanır . Eğer bunu yaşıyorsanız çevrenizi değiştirmek veya daha verimli bir egzersiz rutini denemeniz iyi bir fikirdir. Eğer çok sık nefes darlığı yaşıyorsanız doktorunuza başvurduğunuzdan emin olun.

ENERJİ EKSİKLİĞİ

Herkes zaman zaman kendini yorgun hisseder, bu normaldir. Yorgunluğunuzun nedeni uyku yoksunluğu veya stres olabilir, ancak sıklıkla anormal derecede yorgun hissediyorsanız, öksürüğünüz geçmiyorsa ve iştah kaybınız varsa, altta yatan bir tıbbi sorununuz olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir