54 Yaşındaki Jennifer Aniston’ın Güzellik Sırlarıyla İlgili 7 Kuralı Biz Ölümlüler İçin İşe Yarıyor Mu?

Hollywood’un en güzel kadınlarından biri, harika görünmek ve hissetmek için görünüşte basit olan kurallarını açıkladı – peki onun sağlıklı yaşam rejimi sıradan ölümlüler için işe yarar mı?

54 yaşındaki Jennifer Aniston, yeni bir röportaj ve fotoğraf çekiminde sağlık ve güzellik sırlarının yanı sıra her zaman bikiniye hazır olan vücudunu da açıkladı.

Görünüşte yaşlanmayan oyuncu, CR Fashion Book’un yeni “Muses” sayısı için Valentino, Tom Ford, Tiffany, Balenciaga ve diğer markaların kıyafet ve aksesuarlarını içeren çarpıcı siyah-beyaz çekimleriyle hayranlarını şaşkına çevirdi.

Tavsiyesi son derece basit olması nedeniyle kesinlikle dikkate değer görünüyor: “Çok su içerim, vücudumu her gün hareket ettiririm, bütün, taze yiyecekler yemeye çalışırım ve mümkün olduğu kadar çok uyurum” dedi ekran ve stil ikonu. New York’un efsanevi LaGuardia Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nden (“Şöhret” okulu olarak da bilinir) 1987 yılında mezun oldu.

Ancak Amerika’nın yaklaşık 30 yıl önce “Friends” dizisinde Rachel Greene olarak ona ilk kez aşık olduğu zamanki kadar gergin ve formda bir yüz ve fiziği korumak elbette ki o kadar kolay olamaz.

Ney York Post, “The Morning Show” yıldızının en sevdiği dört sağlık tüyosunun ve ayrıca Jennifer onaylı birkaç bonus ipucunun biz süperstar olmayan biz sıradan insanlar için ne kadar etkili olduğunu keşfetmek için uzmanlara başvurdu.


Hollywood yıldızı ve stil ikonu Jennifer Aniston güzellik sırlarını şöyle açıkladı: “Çok su içerim, vücudumu her gün hareket ettiririm, bütün, taze yiyecekler yemeye çalışırım ve mümkün olduğu kadar çok uyurum.”

1. UYKU ANAHTARI

Uzmanlar, uykusuzluğun yatmadan önce çok fazla kafein veya alkol tüketmek gibi kötü alışkanlıklardan, yaşam tarzı seçimlerinden veya tıbbi durumlardan kaynaklanabileceğini söylüyor.

Aniston, CR Fashion Book’a “Uyku benim için zorlayıcı ama çok önemli” dedi. “Yeterince dinlenmediğimde bunu hissediyorum.”

Mount Sinai’deki Icahn Tıp Fakültesi uyku tıbbı program direktörü Dr. Neomi Shah, The Post’a “[Aşırı] uyku yoksunluğu sağlığınıza zararlı olabilir” dedi. “Uykusuz kalırsanız kazalar, motorlu taşıt kazaları, iş kazaları veya ev kazaları konusunda endişeleniyoruz.”

Uzmanlar, yoğun bir günün stresini atmak ve rahatlamak için her gece uygulayabileceğiniz, ışıkları kısmak ve telefonunuzu bir kenara bırakmak da dahil olmak üzere bir gece geç saat rutini oluşturmanızı tavsiye ediyor.

Uykusuzluğun diğer yaygın nedenleri arasında işle ilgili stres veya gece geç saatlerde çok fazla zihinsel uyarım yer alıyor ve Aniston bunlarla başa çıkmak için bir strateji geliştirmiş.

Fitness rejiminin büyük bir kısmı zihinsel zindeliği ve “medya diyetini” düzenleyerek stresi yönetmeyi içeriyor.

“Kafa alanıma neyin girmesine izin verdiğim konusunda gerçekten dikkatli olmaya çalışıyorum” dedi. “Dünyamız gerçekten bazı zorluklardan geçiyor ve bunu hepimizin çok önemsediğini biliyorum ama bazen gürültüyü kapatmamızın zorunlu olduğunu düşünüyorum.”

2. SUSUZ KALMAYIN

Uzmanlara göre Aniston’ın sıvı alımıyla ilgili tavsiyelerini takip etmek kolay ve yaşlandıkça önemi artıyor.

Lancet tıp dergisinde 2023 yılında yayınlanan bir araştırma, yeterince sıvı almayan yetişkinlerin daha hızlı yaşlanabileceğini ve erken ölümle sonuçlanabilecek kronik hastalıklara yakalanma riskinin daha yüksek olabileceğini buldu.

USDA günde sekiz ila 10 bardak su içilmesini tavsiye ediyor , ancak 2000 ABD’li yetişkin üzerinde 2020 yılında yapılan bir araştırma, insanların yalnızca %20’sinin bu hedefe ulaştığını ortaya çıkardı. İnsanlar yaşlandıkça susuzluk tepkisi zayıflar ve daha fazla suya ihtiyaç duyduklarının farkına varma olasılıkları azalır.

O halde, içiniz, sıradan insanlar!

3. TIBBİ ARAŞTIRMA HAYRANI

Aniston’ın tıbbi gelişmelere ve sağlık haberlerine uzun süredir devam eden ilgisi yıldızın hayranlarından bazılarını şaşırtabilir: “Bunu her zaman büyüleyici bulmuşumdur” dedi.

“Babamın [merhum dizi ikonu John Aniston ] tıp fakültesine gittiği, oyunculuğun onun için yavaşladığı bir dönem vardı, bu yüzden ben 5 ya da 6 yaşımdayken Yunanistan’a taşındık. Bu yüzden bir doktorum/aktörüm vardı. Evimde beni tıp ve araştırma dünyasıyla tanıştıran kişi oldu” dedi Aniston.

“Akşam yemeğinde oturup tıbbi programları izlerdik. Hatta mikro ameliyatlar gibi; normalde akşam yemeğinde izlemek isteyeceğiniz türden bir şey değil.

Aniston şunları söyledi: “İlginin kıvılcımlandığı yer burası ve insan vücudu, sağlığımız ve yaşlandıkça gelişmeye nasıl devam edebileceğimiz hakkındaki bilgilerimizi geliştiren bilim ve tıp camiasına her zaman minnettarım.”

4. ARALIKLI ORUÇ İŞE YARAR MI?

Aniston’ın ayrıca, yemeğin her gün belirli bir zaman aralığıyla sınırlandırıldığı aralıklı orucun hayranı olduğu bildiriliyor – ancak çalışmalar, popüler kilo verme diyetine soğuk su kattı.

Annals of Internal Medicine’de yer alan yeni araştırma, aralıklı oruca katılan ve sekiz saatlik bir pencere içinde tüm kalorilerini yiyen kişilerin, istedikleri zaman yemek yiyip kalori sayanlarla aynı miktarda kilo verdiklerini buldu.

Uluslararası Epidemiyoloji Dergisi’nde yayınlanan yeni bir araştırmada, ortalama yedi yıl boyunca 103.300’den fazla yetişkinin (%79’u kadın) yeme alışkanlıkları izlendi. Çalışma grubundaki günün ilk öğününü sabah 9’dan sonra yiyen kişilerde tip 2 diyabet gelişme riski, sabah 8’den önce kahvaltı yapanlara göre daha yüksekti.

New York Üniversitesi’nde kayıtlı diyetisyen/beslenme uzmanı ve “Nihayet Dolu, Nihayet İnce” kitabının yazarı Lisa Young, The Post’a, çeşitli diyet yaklaşımlarından sizin için neyin işe yaradığını “seçmenizi” önerdiğini ancak konunun çok derinlerine dalmamayı önerdiğini söyledi. herhangi birinin tavşan deliği.

5. CİLT BAKIMI İÇİN BOLCA ZAMAN AYIRIYOR

Cilt, insan vücudunun en büyük organıdır ve Aniston da onu formda tutar.

Aynı zamanda bir cilt bakım markasının da yüzü olan Anniston, “Arabamda bir şişe var losyon var. Bütün banyolarımda var. Siz de çok kurumadan hemen duştan çıkın” diyor.

Aniston, parlak gözlü ve dinlenmiş görünmek için Vogue’a “göz maskeleri ve dondurma çubuklarına” ve ayrıca ücretsiz bir stratejiye güvendiğini söyledi: “Sadece bir kase buzlu su alın ve yüzünüze 25 kez çarpın. Bu Joan Crawford’un eskiden yaptığı eski usul bir numaraydı. Sadece cildinizi uyandırır.

6. BASINÇLI TAYT

Aniston yakın zamanda, lenfatik sistemden (bağışıklık sisteminin bir parçası) sıvıyı boşaltmak için basınç kullanarak şişliği azaltmak üzere tasarlanan antrenman sonrası Body Ballancer kompresyon pantolonunu giyerken görüldü.

Bu ve diğer kompresyon taytları birkaç yıldır piyasada ve selüliti kontrol etme, kilo kaybını destekleme, sindirimi iyileştirme ve bağışıklık sisteminin işleyişini artırma sözü veriyor.

Bununla birlikte, çoğu klinik araştırma, taytların sağlığınızı iyileştirebileceğine, kilo vermenize yardımcı olabileceğine veya bağışıklık sisteminizin işleyişini iyileştirebileceğine dair çok az kanıt buldu veya hiç bulamadı.

7. PVOLVE YENİ PİLATES Mİ?

Sürekli altılı olarak çalışan Aniston, yakın zamanda bir dizi direnç ekipmanı, düşük etkili egzersiz rutinleri ve fonksiyonel fitness eğitimi sunan fitness şirketi Pvolve ile ortaklık kurdu.

“Onu çok seviyorum! Pvolve, fitness konusunda başkalarıyla paylaşmaktan büyük heyecan duyduğum benzersiz bir yaklaşım. Benim için dönüştürücüydü. Aniston, “Her antrenmandan enerjik ve güçlü hissederek çıkıyorum ama yorulmuyorum” dedi.

Uzman jürisi hâlâ bu modaya uygun yeni antrenmana katılmasa da kendisi bu işin içinde: “İnsanları bunu denemeye ve kendi gözleriyle görmeye teşvik ediyorum. Fitness seviyeniz ne olursa olsun, bu gerçekten bulunduğunuz yerden başlayabileceğiniz bir antrenmandır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir